Головна » Публікації » Сторінка фахівця » Шкільна медична сестра

Вітряна віспа

Вітряна віспа – це вірусна хвороба, під час якої на шкірі та слизовій оболонці з’являється сверблячі пухирці. Вона легко передається повітряно-крапельним шляхом

Треба знати!

Збудник хвороби – фільтруючий вірус – дуже летючий та рухливий, він може проникати крізь вікна, двері, щілини у стінах, з поверху на поверх, з приміщення у приміщення. Але він нестійкий за межами організму людини. Збудник вітряної віспи швидко гине, він не передається через третю особу та речі. Інкубаційний період хвороби від 11 до 21 доби. Дитина, що перехворіла на вітряну віспу, набуває стійкого імунітету.

Хворий заразний для оточуючих приблизно 7 днів: з дня, що передує появі пухирців, і до їх підсихання.

Симптоми хвороби:

 

  • незначне підвищення температури;
  • слабкість, головний біль;
  • висип: дрібні червоні сверблячі прищики, що перетворюються на пухирці, потім підсихають і утворюють струпи;
  • висипка з’являється групами протягом декількох днів, тому одночасно можна бачити різні її елементи.

Прояви. Хвороба починається з появи бульбашок(схожі на краплі води, оточені вузьким рожево-червоним обідком,нерідко зудять),слабкість та підвищення температури. Висипання спочатку з’являється на спині, грудях, голові, а згодом на кінцівках. Коли висипів стає багато температура значно підвищується, з’являються проблеми з їжею і питтям, кашель – адже висип є не тільки на шкірі, але й на слизових оболонках порожнини рота та дихальних шляхів. Це може тривати кілька днів. Після цього хвороба починає вщухати.

 

Лікування

У дитячому віці вітряна віспа переноситься порівняно легко і не викликає  яких-небудь ускладнень, але у 5-7 % хворих можуть виникнути нагноєння висипних елементів на шкірі ( аж до абсцесів і гангрен). Якого-небудь специфічного лікування при вітряній віспі не існує і полягає воно в лікуванні дома із застосуванням симптоматичної терапії. Харчування під час хвороби повинне бути частим із невеликою кількістю їжі зі зниженою кількістю м’ясних продуктів і підвищеним вмістом вітамінів. При гіпертермії застосовується жарознижуючі препарати. Елементи висипу обробляють 1% діамантової зелені. Або 5-10% розчином перманганатом калію (марганцівки). Для запобігання висипних елементів ретельно дотримуйтесь правил особистої гігієни. Нігті обстригти дуже коротко, щоб дитина не особливо активно розчісувала сверблячі пухирці. При дуже сильному свербінні шкіру можна обтерти розведеним навпіл з кип’яченою водою оцтом і присипати тальком.

Не можна давати аспірин (загроза ускладнень)!

 

 

Профілактика

Ізоляція. Всіх, хто спілкувався з хворим, повинні бути ізольовані на 21 день. Хворим повертатися в колектив можна не раніше ніж через 5 днів після прояву останнього елементу висипу.
Протяги. Вірус боїться провітрювання, тому часто провітрювати.
Прибирання. Часте вологе прибирання не зашкодить.

 

Категорія: Шкільна медична сестра | Додав: Olya (03.11.2012)
Переглядів: 1295 | Рейтинг: 0.0/0