Головна » Публікації » Сторінка фахівця » Шкільна медична сестра

Кір (ІНФОГРАФІКА)

Кір – це інфекційна хвороба, збудниками якої є вірус. Найчастіше кором хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки та школи. Дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію також можуть захворіти. Вірус кору розноситься потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Кором хворіють тільки люди і зараження відбувається тільки від людини до людини.

Симптоми захворювання

Симптоми у дітей і дорослих схожі та яскраво виражені. Все починається з порушення сну, загального нездужання та втрати апетиту. Незадовго після цього також додається сухий кашель, нежить і підвищується температура, у дорослих – до 40 градусів. Ще одним неприємним симптомом для дорослих стане збільшення лімфатичних шийних вузлів.

Через 3-5 днів самопочуття хворого поліпшується, але вже через добу температура повертається. А разом із нею з’являється висип з червоних цяток, набрякає обличчя.

У цей період також посилюється нежить і кашель. У деяких хворих спостерігається посилення головного болю, аж до втрати свідомості.

Лікування і профілактика

Лікування найчастіше направлено на полегшення симптомів. Хворому стане краще вже через тиждень. Антибіотики призначаються тільки при бактеріальних ускладненнях.

Під час хвороби не потрібно дотримуватися певного раціону. Головне – вживати якомога більше рідини та уникати яскравого сонячного або штучного світла.

Дорослим для профілактики рекомендують приймати вітамін А у великих дозах.

Для дітей найкращим захистом від кору є вакцинація. Перші 6 місяців після народження, дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла і не робила вакцинацію, дитина імунітету не має. Таким чином, застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи. Препарат, який використовують в Україні, колють дітям і в інших країнах Європи. Він вважається найефективнішим і найбезпечнішим засобом. Згідно календаря щеплень, у віці 12 місяців планово проводиться щеплення проти кору, епідемічного паротиту, краснухи та друге введення вакцини у віці 6 років. Діти не щеплені від кору або отримали лише одну дозу, можуть прищепитися додатково у віці до 18 років.

Щодо наявності вакцини проти кору та проведення щеплення звертайтесь до свого сімейного лікаря за місцем проживання.

Захистіть себе і діток від небезпечної хвороби та вакцинуйтесь!

У 2017 році в Україні зафіксовано чотири випадки смерті від кору. З початку року померло двоє дітей і двоє дорослих. Загалом за 11 місяців в Україні на кір захворіло 3382 особи. 

Аналіз щеплювального статусу захворілих показав, що 92,3% хворих не були щеплені проти кору, 5,9% — отримали лише 1 дозу вакцини проти цієї інфекції.

В Закарпатській області за 11 місяців 2017 року зареєстровано 416 випадків кору. Із загальної кількості випадків хвороби – 379 серед дитячого населення.

Категорія: Шкільна медична сестра | Додав: S_Admin (20.01.2018)
Переглядів: 969 | Рейтинг: 5.0/2