Головна » Публікації » Сторінка фахівця » Шкільна медична сестра

Як боротися з педикульозом (Інфографіка)

Вважається що педикульоз – доля людини, яка веде асоціальний спосіб життя. Звичайно, ймовірність зараження вошами людей, що не мають вільного доступу до щоденних гігієнічних процедур і не особливо турбуються за своє здоров’я набагато вище, але це не означає, що «добропорядні» громадяни чужі до зараження педикульозом.

Головні воші охоче селяться і в поплутаному, що погано пахне волоссі у людини без певного місця проживання і в локоні світської красуні, яка пахне парфумом з космічною ціною за краплю.

РИЗИКИ І ПОБОЮВАННЯ: ЯК НЕ СТАТИ «ДОНОРОМ»

Боротьба з педикульозом буде більш результативною, якщо хворобу попереджати, а не лікувати. Гігієна – не порожній звук, саме «завдяки» її відсутності в попередні століття чума, холера та інші небезпечні хвороби викошували цілі міста. Звичайно на тлі подібної зарази дрібна комаха (3-6 мм) виглядає безневинною, але не варто так думати – саме воші, стрімко розмножуючись можуть стати небезпечними переносниками висипного тифу.

Щоб не підхопити воші, важливо дотримуватися таких умов:

  • Митися не рідше 1 разу на тиждень. Але і часте миття голови також не вітається, шкіра стає тонкою, воша легко прокушує її.
  • Чужі гребінці, шпильки, шапки, рушники повинні бути під забороною.
  • Після відпочинку поза домом (готелі, табір, санаторії) важливо ретельно провести огляд голови.
  • У поїздках краще користуватися своєю постільною білизною, якщо це неможливо – переглядати його на предмет наявності дрібних комах.

Комахи-паразити живляться кров’ю господаря, можуть обходитися без їжі до 10 днів, життєвий цикл становить – 40-45 днів, доросла самка відкладає понад 200 гнид, тому швидкість поширення педикульозу висока.

Місця укусів супроводжуються сильним свербінням, за рахунок впорскування комахою спеціальної речовини, що перешкоджає згортанню крові. Людина мимоволі чухає голову, провокуючи пошкодження шкіри і нагноєння ранок.

Гниди знаходяться на волосині ближче до шкіри голови, при хорошому освітленні вони блищать, лопаються з характерним звуком, якщо помістити їх на ніготь великого пальця і придавити зверху іншим нігтем.

ЩО РОБИТИ: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

Коли виявили воші у себе або у члена сім’ї – неприємно, це незаперечний факт. Але не варто панікувати, посипати голову попелом або голити її наголо. В даний час є маса засобів, які допомагають швидко знищити воші.

Що робити, якщо виявлені воші:

  • Відвідати аптеку, купити протипедикульозний засіб.
  • Прочитати інструкцію і ретельно дотримуватися всі її нюанси.
  • Голову вимити шампунем (дитячим милом).
  • За допомогою густого гребінця і великого аркуша білого паперу (ватман) вичесати загиблих комах.
  • Постільна білизна і всі предмети особистої гігієни випрати, вимити гарячою водою.

У деяких випадках вистачає одноразового використання протипедикульозного засобу. Але не варто розслаблятися, протягом місяця кожні 7-10 днів необхідно проводити ревізію волосяного покриву голови всіх, хто проживає в будинку. Виняток становлять лише ті, кому пощастило мати голову, схожу на більярдну кулю.

Категорія: Шкільна медична сестра | Додав: S_Admin (03.03.2018)
Переглядів: 660 | Рейтинг: 0.0/0